Kryptoměny - snadno, pohodlně a bezpečně!
(+420) 777 439 677

Přehled trhu, Květen

Články ze světa kryptoměn.

Autor: FreeCoin.cz

Přehled trhu - Květen

Během dubna vstoupla hodnota všech kryptoměn ze 144 miliard dolarů na 170 miliard. Tento měsíc se pro majitele kryptoměn dal rozhodně považovat za úspěšný. Květen ovšem předčíl všechna očekávání. Od počátku měsíce se celkový marketcap kryptoměn zvýšil téměř o 100 miliard dolarů. Ze 170 miliard vzrostla hodnota na 260 miliard USD.Počátek června se prozatím pohybuje v duchu korekce po raketovém růstu a ceny kryptoměn oslabují.

BTC graf 2019

Květnové pohyby cen:

BTC +63%

ETH +69%

IOTA +71%
EOS +73%

V krypto prostoru se hodně spekuluje o tom, jestli je zde altcoin season. Tak bývá označován pokles tržní dominance BTC a přesun kapitálu do jiných kryptoměn. V květnu se altcoinům doopravdy dařilo a jejich celková tržní hodnota vzrostla o 52%. Ačkoliv je to opravdu hodně, tak ve finální fázi minulého bullrunu vzrostly altcoiny o 400 % za pouhých 35 dní. Propad BTC z počátku června s sebou strhl také altcoiny.

kryptoměny graf 2019

Pokračující adopce kryptoměn

Minulý měsíc se nesl v duchu dobrých zpráv. Hlavním důvodem k radosti je pokračující adopce kryptoměn. Míra jejich přijímání je totiž nesmírně důležitá pro jejich užitnost. Nejdůležitější zpráva v oblasti příjímání kryptoměn přišla od giganta na poli telekomunikací AT&T. Společnost se 150 miliony zákazníků nově umožnila platbu účtů v kryptoměnách Bitcoin a Bitcoin Cash. AT&T nově nabízí možnost platby přes službu Bitpay.

Panující pochyby o tom, jestli si kryptoměny najdou využití v reálném životě, rozptyluje i další zpráva, která přišla od tvůrců aplikace Spedn. Těm se podařilo přesvědčit obchodníky, aby rekonfigurovali své scannery pro aplikace jako je Apple pay. Díky nové konfiguraci mohou přijímat kryptoměny. S pomocí společnosti Gemini bratrů Winklewosových je možné přijímat i kryptoměny, které budou rovnou rozměněny na dolary. Nakupující tak zaplatí pomocí kryptoměn, ale prodávající obdrží peněžní platbu ve fiat měně. Mezi společnosti, kde je nově možné platit kryptoměnami, patří řetězce Whole Foods, Nordstrom, anebo Gamestop.

Dobrá zpráva také přišla ze strany Microsoftu, který do svého Excelu přidal možnost přepočítávání měn na BTC. Tyto zprávy jednoznačně ilustrují zájem institucí o kryptoměny a jejich postupný vstup na nové, technologické pole. V neposlední řadě je také vidět zvýšený zájem o kryptoměny mezi uživateli. Aplikace Coinbase patří mezi trending v App store.

Binance na vzestupu i přes hacky

Kolem burzy Binance bylo mnoho rozruchu, nejprve přišla o 7000 BTC při hacku, který měl údajně využívat API připojení. Žádný uživatel ovšem nebyl poškozen, protože všechny ukradené BTC byly kryty pomocí Binance SAFU fondu. Ten je zde právě na takovéto případy. Binance a hlavně její CEO Changpeng Zhao (CZ) sklidili obrovskou kritiku, když CZ na twitteru začal veřejně debatovat o tzv. reorganizaci BTC blockchainu. V podstatě by se jednalo o cílený 51% útok na síť, kde by se největší mining pooly domluvili na společném postupu. CZ se nakonec omluvil a žádný útok se nekonal. Alespoň ne na BTC blockchain.

Bitcoin Cash naproti tomu čelil právě takovému koordinovanému útoku, když se spojili dva největší mining pooly a útok realizovaly. Účelem bylo vybrat zaseknuté BCH, které nebylo možné uvolnit jinak, než reorganizací blockchainu. Ačkoliv je to nebezpečný precedens, tak cena BCH reagovala na tuto zprávu neutrálně.

Ještě chvíli zůstaneme také u Binance coinu, který jako první z hlavních mincí překonal své All time high. Burza Binance se stala cílem úspěšného hacku, nicméně BNB stále rostlo. Za tímto prudkým vzestupem stojí několik faktorů. Obrovské úspěchy slaví IEO platforma Binance Launchpad. Většina projektů, které na této platformě začínaly, rychle nabrala na ceně a obvykle násobně. Poslední IEO Harmony dokonce vzrostlo 8x. Kdo vyhrál tiket na účast v tomto IEO, může slavit. Binance také spustila svou decentralizovanou burzu, kde mohou uživatelé obchodovat kryptoměny, aniž by je museli převádět na účty burzy. V neposlední řadě také Binance testuje margin trading, který je komunitou nedočkavě očekávaný.

Jsme na počátku bull runu?

Zdá se, že jsme z nejhoršího venku. Tak by se dala charakterizovat momentální situace na trhu. Zdá se, že bear market končí a začíná bull market. Jedním z indikátorů počínajícího bull runu je EMA Ribbon. V roce 2015 se na konci bear marketu podařilo tento indikátor prorazit a na týdenním grafu jsme se až do příštího bearmarketu v roce 2018 nepodívali pod tento indikátor. Na grafu je jednoznačně vidět, že se situace opakuje. Je to jednoznačný důvod k pozitivitě.

BTC nárust graf

Podle Bloombergu spustí Fidelity v příštích týdnech svoji dlouho očekávanou službu na bezpečné držení kryptoměn pro institucionální investory. Bakkt i Fidelity, služby cílící na institucionální investory, čelí problémům s regulací a museli oddalovat svá spuštění. IOTA, která má velmi specifický design, známý jako DAG (Directed acyclic Graph), oznámila plán na kompletní decentralizaci sítě. Její cena reagovala výrazným vzestupem. EOS oznámil, že bude spouštět svou vlastní, sociální síť, ve které budou uživatelé vlastnit svá data. Ná závěr stojí za zmínku věta reportéra CNBC, který reagoval na cenový vývoj Litecoinu: “ Prodejte dům, auto i děti. Kupujte Litecoin!”

Připojte se k našim spokojeným zákazníkům Poslední realizované obchody
Prodej
0,7171 ETH 19.7.24
Prodej
0,7656 ETH 18.7.24
Prodej
0,0222 BTC 18.7.24
Výkup
0,0047 BTC 16.7.24
CHCI TÉŽ INVESTOVAT NEBO PRODAT

Zaujala Vás naše nabídka a rádi byste investovali do kryptoměn a nebo již kryptoměny vlastníte a rozhodli jste se je prodat a získat tak finanční prostředky? Neváhejte nás kontaktovat na níže uvedené kontakty a nebo využijte formuláře výše.