Kryptoměny - snadno, pohodlně a bezpečně!
(+420) 777 439 677

Přehled trhu Červenec 2020

Články ze světa kryptoměn.

Autor: FreeCoin.cz

Bitcoin začal červen na celkem zajímavé hodnotě. Z ceny 9450 $ se dostal až na 10450 $, což je zároveň jedna z nejvyšších hodnot tohoto roku. Vše vypadalo dobře, ale hned druhý den přišel propad až na 9150 $ a od té doby se trh s kryptoměnami potácí v obchodním kanálu a pomalu snižuje svoji hodnotu. V průběhu minulého měsíce vytvářel stále nižší highs a lows.

1D BTC/USD - Bitstamp 1D BTC/USD - Bitstamp

Navíc se blíží léto, které je ve světě kryptoměn historicky nudné. Výhled na nejbližší horké měsíce tedy pro Bitcoin není zrovna nejlepší. Očekávat můžeme nízkou volatilitu a konsolidaci na současných úrovních. Bitcoin se po náročných měsících boje s panikou kolem koronaviru uklidnil a trh se pomalu připravuje na podzimní a zimní sezónu.

Obchodovat Bitcoin a vytvořit zisk je momentálně velmi náročné. Proto je fajn přidat do svého portfolia i pár altcoinů.

Z dlouhodobého hlediska však Bitcoin stále vypadá bullish. Stále více analytiků se shoduje, že trh s kryptoměnami dospívá, zájem velkých investorů stoupá, což dříve či později vyústí v další bullrun. Pro rok 2021 se očekává růst na 70 - 100 tisíc dolarů, což podporuje i tato fraktálová analýza od Artema Sheveleva. Do roku 2030 by to mohlo by až 400 000 $.

Bitcoin log graf  

Predikovat cenu Bitcoinu je ovšem velmi náročné. Tento trh je příliš mladý a každou chvíli se děje něco, co ho extrémně ovlivňuje. Co si z toho odnést? Hodnota Bitcoinu bude v budoucnu pravděpodobně nadále růst.

Konec soukromí v USA - Backdoor v každém zařízení!

Zákon o zákonném přístupu k šifrovaným datům může být v USA drsnou ranou do soukromí občanů. Návrh zákona požaduje, aby výrobci nechávali téměř ve všech zařízeních zadní vrátka (BackDoor), ke kterým by měla v případě potřeby přístup vláda. Ze strany obhájců soukromí a bezpečnosti se zvedla vlna odporu. V případě schválení by tento zákon dal vládě téměř úplný přístup k uživatelským datům.

Další DeFi hack - zmizelo 450 tisíc dolarů!

Protokol (DeFi) Balancer byl minulý víkend pod útokem. Hackerům se podařilo prolomit zabezpečení a ukradli téměř půl milionu dolarů. Hacker dokonce napadl protokol až 2krát. Podle analýzy 1inch.exchange útočník použil inteligentní smlouvu na automatizaci více akcií v jedné transakci. Hacker získal bleskovou půjčku ve výši 23 milionů dolarů na Ethereum z kryptoformátové platformy Dydx.

Peníze byly použity na výměnu deflačního tokenu. Celkově proběhla výměna 24krát, po níž se token znehodnotil a útočník na tom vydělal. Hacknutím sítě vznikl problém s ověřením úkonů. Útočník tak vlastně přebral kontrolu nad sítí.

Eurocoin se blíží - Do hry vstupují italské banky

Práce na evropské kryptoměně nabírají na obrátkách. Takzvaný eurocoin bude digitální reprezentace současného eura. Pomůže bankám a vládám lépe sledovat transakce a zrychlí převody v EU. O vývoj a testování eurocoinu je v Evropě velký zájem. Nejnověji do hry vstoupilo konsorcium italských bank ABI.

„Digitální peníze si musejí získat plnou důvěru občanů. Proto je důležité, aby tyto projekty absolutně podléhaly regulacím, byly kvalitně zabezpečené a imunní vůči únikům citlivých dat a aby nad nimi panoval neustálý dohled."

V roce 2020 krachuje více firem než během finanční krize v roce 2008

Ekonomická krize stále více dopadá na svět a hubí jednu firmu za druhou. Už ale nekrachují pouze malé podniky, ale i středně velké společnosti. V USA za poslední měsíce zbankrotovalo více 50milionových firem než během finanční krize v roce 2009.

„Za tento rok již skončilo 117 velkých hráčů, což je více než během poslední velké krize v roce 2009. Oproti minulému roku počet krachů vzrostl o 50 % a očekáváme, že mnoho dalších firem bude následovat. Hlavně v oblasti energetiky..."

US-Bankruptcies-Bloomberg

Compound (COMP) - Nový král DeFi

Trh s krytoměnami sice stagnuje, ale jeden sektor zažívá nejlepší časy v historii. Decentralizované finance (DeFi) přicházejí do módy, a to navzdory častým hackům. Jde o novou technologii a jisté problémy se tedy dají očekávat.

V červnu se v DeFi prostoru stala velká událost. Po dlouhých letech byl z trůnu sesazen projekt Maker a žezlo převzal Compound, který raketově odstartoval v půlce minulého měsíce. Současná kapitalizace Compoundu již přesahuje 600 milionů dolarů, zatímco kapitalizace projektu Maker je „pouze" 450 milionů. Dominance Compound se vyšplhala na 36,5 %.

PayPal začne podporovat kryptoměny?

Pozvednutí nedávno způsobila i zpráva o tom, že PayPal by mohl začít podporovat platby Bitcoinem. Společnost PayPal byla dlouhá léta známá jako kritik Bitcoinu a dalších kryptoměn. V posledních dnech se však šeptá, že už i tento internetový velikán zvažuje integraci Bitcoinu do své platformy. Společnost to zatím odmítla potvrdit či vyvrátit, ale o zájmu PayPalu o kryptoměnách svědčí i nedávné inzeráty, ve kterých hledají inženýry a programátory se zkušenostmi s kryptoměnami.

Připojte se k našim spokojeným zákazníkům Poslední realizované obchody
Výkup
0,0800 BTC 26.5.24
Výkup
0,1000 BTC 24.5.24
Prodej
1,2622 ETH 23.5.24
Výkup
0,0065 BTC 22.5.24
CHCI TÉŽ INVESTOVAT NEBO PRODAT

Zaujala Vás naše nabídka a rádi byste investovali do kryptoměn a nebo již kryptoměny vlastníte a rozhodli jste se je prodat a získat tak finanční prostředky? Neváhejte nás kontaktovat na níže uvedené kontakty a nebo využijte formuláře výše.