Kryptoměny - snadno, pohodlně a bezpečně!
(+420) 777 439 677

Přehled trhu červen

Články ze světa kryptoměn.

Autor: FreeCoin.cz

Přehled trhu - červen

Bitcoin míří na měsíc

Velmi aktuální téma je cena BTC. K obrovské radosti všech držitelů kryptoměn se ukázalo, že psychologická hranice 10 000 USD byla proražena snadno. Cena BTC ji projela jako horký nůž máslem. To je již skoro tradice, protože největší rezistence BTC v posledních měsících proráží jako by nic.

22. 6. se cena BTC pohybuje těsně pod hranicí 11 000 USD. Raketový vzestup ovšem signalizuje i rizika, že přijde tzv. Blow-off top. To znamená, že cena raketově vyletí a stejně rychle přijde i masivní korekce. Je ovšem těžké cokoliv předpokládat, protože trh je v tuto chvíli ve velkém hypu. Býci jej momentálně ovládají a nakupující vysoce převažují prodávající. I na volatilní Bitcoin je tohle ovšem opravdu hodně velký skok. Korekce by byla přirozeným vyústěním parabolického růstu.

BTC/USD Bitstamp 2019

Altcoin prozatím opatrné

Zatímco Bitcoin se utrhl ze řetězu, tak altcoiny reagují prozatím opatrně. To je ovšem běžná praxe. Než se cena BTC ustálí, altcoiny mají tendenci jít spíše do strany. Po ustálení ceny BTC pak dohání jeho růst.

Existují dva hlavní pohledy na to, jak si altcoiny povedou v nastávajícím bull marketu. Prvním je, že budou ztrácet na BTC. To je totiž hlavní mediální hvězda. Všichni chtějí Bitcoin. Jen málokdo doopravdy touží po Ethereu či IOTĚ. Určitá skupina investorů tak předpokládá, že BTC bude mít výrazně lepší výsledky než altcoiny.

Druhý pohled, kterého je zastánce i autor článku, je ten, že altcoiny budou profitovat z růstu BTC. S postupným růstem přijde diverzifikace narůstajícího kapitálu, který bude postupně přecházet do altcoinů. Neuvěřitelné zisky z roku 2017 se již nemusí opakovat. I tak je možné, že altcoiny budou mít velmi dobré postavení v budoucím trhu. Mnoho z nich totiž stojí na vyspělých a inovativních technologiích. Na obrázku pak uvidíte, že altcoiny jsou oproti BTC stále velmi opatrné.

altcoin Bitstamp 2019

Facebook vydává vlastní měnu Libra

Největší událostí první poloviny června bylo jednoznačně oznámení Facebooku. Ten se rozhodl vytvořit vlastní kryptoměnu jménem Libra. Jenže není vše, jak se zdá. O kryptoměnu se nejedná. Je to spíše kombinace určitých částí technologií z kryptoměn ve spojení s centralizovanými předchůdci jako je Paypal.

Vlády po celém světě reagovaly poměrně negativně. Hlavní problém vidí ve vytvoření paralelní měny, kterou chápou jako ohrožení své suverenity. Facebook tak bude čelit silnému nátlaku ze strany národních států.

Pravděpodobně ovšem nebudou ohroženy ani národní měny, ani kryptoměny. Primární problém budou mít totiž banky. Ty najednou budou mít obrovského konkurenta, který bude rychlejší a pravděpodobně uživatelsky přívětivější.

Co se týče vlivu na kryptoměny, tak obecný konsensus v komunitě je takový, že Libra přiláká ke kryptoměnám nové lidi. Ti totiž pochopí kryptoměny jako legitimní alternativu k momentálně nastavenému, finančnímu systému.

Ethereum 2.0 na začátku příštího roku

Jeden z core vývojářů ETH oznámil, že práce na nové verzi Etherea jdou velmi dobře. Díky tomu je tak možné odhadnout předběžné datum spuštění nové verze. Ta by měla přijít 3. ledna 2020.

Klíčový update systému má přijít s jednou významnou novinkou. Tou bude přechod z Proof of Work na Proof of Stake. Tokeny ETH tak pravděpodobně budou nabývat na hodnotě, protože se nově jejich stakováním bude udržovat síť v chodu. Za stakování mincí bude uživatelům vyplácena odměna stejně jako nyní těžařům.
Tento klíčový krok má také umožnit budoucí upgrady, kam patří dvě stěžejní složky. V první řadě je to sharding sítě. To umožní rozdělení sítě do funkčních celků a výrazně zvýší počet transakcí na blockchainu. Druhou složku pak tvoří off-chain scaling pomocí druhých vrstev. V síti ETH se tomu říká Plasma Network a je to velmi podobný koncept jako Lighting Network u BTC.

Další zprávy

Craigh Wright, samozvaný Satoshi, nedokázal u amerického soudu prokázat, že je doopravdy tvůrcem Bitcoinu. To je dobrá zpráva pro reputaci této kryptoměny, protože Wright je jednou z nejvíc nenáviděných postav v rámci kryptoměnové komunity.

Samsung potichu přidal blockchain peněženku pro své smartphony Galaxy S 10. Už se nejedná pouze o BTC peněženku. Nově si zde majitelé telefonů mohou uložit i ostatní, velké kryptoměny. Pro uživatele je tak stále snažší získat přístup ke kryptoměnám.

Internet obletěl twitterový post, který ukazoval sílu BTC a kryptoměn obecně. S tím nynější finanční systém prostě nemůže soupeřit. Zatím se zdá, že budoucnost kryptoměn je světlá a máme se na co těšit.

Připojte se k našim spokojeným zákazníkům Poslední realizované obchody
Prodej
0,1554 BTC 20.6.24
Prodej
0,1652 BTC 20.6.24
Prodej
0,0149 BTC 20.6.24
Prodej
0,1251 BTC 19.6.24
CHCI TÉŽ INVESTOVAT NEBO PRODAT

Zaujala Vás naše nabídka a rádi byste investovali do kryptoměn a nebo již kryptoměny vlastníte a rozhodli jste se je prodat a získat tak finanční prostředky? Neváhejte nás kontaktovat na níže uvedené kontakty a nebo využijte formuláře výše.