Kryptoměny - snadno, pohodlně a bezpečně!
(+420) 777 439 677

Přehled trhu Květen 2020

Články ze světa kryptoměn.

Autor: FreeCoin.cz

Bitcoin v posledních týdnech ukázal, že mu rozhodně nedošla pára, a pravidelně dělá nové lokální maxima. To poslední vzniklo v neděli krátce před půlnocí, když býci poslali cenu nad 7 800 $. Aktuálně se obchoduje těsně pod vrcholem a je dost možné, že už dnes v noci zaznamenáme nové high.

Tradeři očekávají, že jeho hodnota by v nejbližších dnech mohla vystoupit až na 8 100 $. Bitcoinu momentálně pomáhá i růst akciových indexů, které reagují na ohlášené otevírání ekonomiky. Zlato na pozitivní zprávy ve světě zareagovalo poklesem a vytvořilo dvojitý vrchol. 

30m BTC/USD - Coinbase Pro30m BTC/USD – Coinbase Pro

Čínské město během halvingu pomůže minerům

Čínské město Ya'an využívá nepříjemnou situaci, do které se dostali BTC mineři. Cena Bitcoinu je příliš nízká na to, aby ho bylo možné profitabilně těžit. Odměny za nalezení bloku se za necelé dva týdny sníží na polovinu a pořádný UPtrend je v nedohlednu.

Elektrárny ve městě Ya'an však generují přebytek energie a město požádalo minery, aby ji pomohli spálit. Nabídlo jim elektřinu za skvělou cenu.

Korporace testují blockchain – káva či burger v Číně za kryptoměny?

Čínská centrální banka zrychlila testování nové národní měny. Do svého programu zapojila také americké řetězce Starbucks, McDonald's a Subway. Nyní tedy můžete v Číně platit na vybraných pobočkách digitálním jüanem.

Čína zatím nezveřejnila harmonogram spuštění digitálního jüanu, ale zprávy o novém testování vyvolaly spekulace, že by to mohlo být v příštích týdnech či měsících. Testy se údajně urychlily poté, co Facebook v červnu minulého roku oznámil svůj projekt Libra.

BCH mineři už zase ve velkém zneužívají difficulty algoritmus

Těžba kryptoměny Bitcoin Cash byla vždy velmi pochybná činnost, do které se většinou pouštěli pouze velcí mineři schopni manipulovat hashratem sítě. Po nedávném forku BCH obměny za těžbu klesly na polovinu, a to odradilo velkou část těžařů. Ti, kteří zůstali, nyní naplno využívají difficulty adjustment algoritmus.

Bitcoin Cash - produkcia blokov za hodinuBitcoin Cash – produkce bloků za hodinu

Fear & Greed Index konečně roste – konec downtrendu?

Crypto Fear & Greed Index patří mezi novější indikátory, řadí se však mezi ty nejznámější a nejuznávanější. Na obrázku můžeme vidět, že hodnoty tohoto indikátoru od začátku minulého měsíce rapidně rostou. Zatímco v březnu se pohyboval těsně pod 15 bodů, nyní je na 27.

, SPRÁVY – Bitcoin tvorí nové high! – Blockchain sa rozmáha vo sveteCrypto Fear & Greed Index

Pokud tento trend bude pokračovat, do léta budeme opět po roce v Greed zóně, což znamená „bezpečný“ růst BTC až do chamtivé zóny. Pokud by se tak stalo, můžeme naopak spekulovat nad prodejem, respektive se obávat, zda cena BTC není moc nafouknutá FOMO efektem.

TRON má desetitisíce nových účtů – proč?

Člen Tron komunity Misha Lederman oznámil na svém Twitteru krypto komunitě, že síť TRX zažila největší denní přírůstek nových účtů 19. dubna. Konkrétně šlo o vytvoření 65 226 nových účtů za 24 hodin, což je největší denní přírůstek, jaký Tron kdy zaznamenal. Pokořil tak rekord z 28. února roku 2019, kdy přibylo 40 386 účtů. Celkově tato síť má kolem 5,5 milionu aktivních účtů.

Zobraziť obrázok na Twitteri

Připojte se k našim spokojeným zákazníkům Poslední realizované obchody
Výkup
0,0372 ETH 17.4.24
Prodej
0,1239 ETH 15.4.24
Výkup
2,2600 ETH 12.4.24
Výkup
0,0160 BTC 12.4.24
CHCI TÉŽ INVESTOVAT NEBO PRODAT

Zaujala Vás naše nabídka a rádi byste investovali do kryptoměn a nebo již kryptoměny vlastníte a rozhodli jste se je prodat a získat tak finanční prostředky? Neváhejte nás kontaktovat na níže uvedené kontakty a nebo využijte formuláře výše.