Kryptoměny - snadno, pohodlně a bezpečně!
(+420) 777 439 677

Přehled trhu Listopad

Články ze světa kryptoměn.

Autor: FreeCoin.cz

Konec října přinesl trhu konečně trochu pohybu. Volatilita obecně Bitcoinu svědčí, protože následně narůstá aktivita traderů. Po dlouhém testování hranice 10 000 USD jsme nakonec propadli až k sedmi tisícům. To vyvolalo vlnu strachu a nejistoty, protože jsme prorazili klíčovou hranici MA 200 day (oranžová). Naštěstí se ukázalo, že pokles pod MA 200 nemá dlouhého trvání a nakonec jsme se rychle vrátili nad tuto hranici. Opak by znamenal, že se přesouváme do bear marketu.

Druhý pohled, který je hodnotný, je na týdenním grafu. Zde jsem dlouhodobě zmiňoval EMA Ribbon jako základní stavební kámen bull marketu. Celý předchozí bull market jsme nezavírali týdenní svíce pod hranicí EMA Ribbon a pokud se dobře podíváte na následující graf, tak nyní již můžeme říct, že se jednalo o fakeout (falešný signál) směrem dolů. Hned po průrazu pod EMA Ribbon totiž cena radikálně vstoupala a to až k hranici 10 500 USD.

Právě průraz pod EMA Ribbon znamenal něco, co bude zřejmé až z denního grafu. Po poklesu pod 200 day MA se na trhu vytvořila vlna longů, kdy tradeři očekávali návrat a breakout směrem nahoru. Jenže 150 milionů longů bylo zlikvidováno při nárazovém poklesu a hned na to bylo identické množství shortů zničeno, když přišel radikální vzestup směrem k 10,5 k. Na následujícím obrázku je zřejmé, co se stalo. Velká část komunity vzestup sice připisovala čínskému FOMU, ale to je v mých očích spíše nepravděpodobné a jednalo se tak pouze o tržní mechanismy či manipulaci ze strany burz jako je Bitmex či CME futures.

Momentálně jsme stále v downtrendu, i když se pohybujeme na horní hranici sestupného kanálu. S největší pravděpodobností můžeme očekávat postupný průraz směrem nahoru a další pokračování v bull marketu, ačkoliv je možné, že ještě nějakou dobu bude trh konsolidovat.

Instituce a Čína

Čínský prezident Xi Jingping přišel s oznámením, že Čína se chystá věnovat blockchainu na plno. To údajně způsobilo radikalní pohyb nahoru. Kdo zde byl v bull marketu v roce 2017 si ovšem dobře pamatuje, že Čína údajně hnala cenu nahoru jednou za 14 dní. Pokaždé se jednalo o zprávy bez hodnoty a nakonec se ukázalo, že trh byl hnán přívalem nových investorů a ICO/altcoin bublinou.

Stejně tak tomu je i nyní. Čínská otevřenost k blockchainu směřuje uplně jinam, než jsou decentralizované měny. Čínská diktatura rozhodně nemá zájem na decentralizovaném a férovém prostředí. Technologie jsou z principu neutrální a až jejich využití vede k hodnotovému zabarvení. I blockchain lze využít k zrůdným účelům a k tomu se právě Čína chystá. Ta chce totiž vlastní, národní, digitální měnu. A právě ta nebude decentralizovaná, nýbrž bude sloužit jako systém, který v reálném čase bude sledovat každý krok občanů Číny. Díky jednoduché tvorbě identit to také povede k možnosti využít blockchain jako systém pro sociální kredit. Posloucháš režim - máš dobrý kredit. Zlobíš - přijdou tresty v podobě vyhazovu z práce či vězení.

Prohlášení od prezidenta Xi vede k většímu povědomí o blockchainu a to je snad dobře. Nicméně spoléhat na Čínu se těžce nevyplácí a zprávy z těchto krajin jsou často blíže k hoaxu než pravdě.

Co je ovšem pravda je pokračující nával institucionálních investorů. To nejnověji ilustroval Bakkt, který na své burze po zvýšené volatilitě registroval nové ATH a to přibližně 1200 kontraktů za den. Na počátku burzy se jednalo pouze o desítky kontraktů denně.

Za zmínku také stojí, že Kanada schválila BTC ETF a tudíž se v Kanadě bude možné dostat k BTC přes legální a regulované cesty, což umožní novým investorům bezpečný vstup do vod kryptoměn. Budoucnost je rozhodně světlá a můžeme se těšit na pokračování bull marketu.

Připojte se k našim spokojeným zákazníkům Poslední realizované obchody
Prodej
0,1554 BTC 20.6.24
Prodej
0,1652 BTC 20.6.24
Prodej
0,0149 BTC 20.6.24
Prodej
0,1251 BTC 19.6.24
CHCI TÉŽ INVESTOVAT NEBO PRODAT

Zaujala Vás naše nabídka a rádi byste investovali do kryptoměn a nebo již kryptoměny vlastníte a rozhodli jste se je prodat a získat tak finanční prostředky? Neváhejte nás kontaktovat na níže uvedené kontakty a nebo využijte formuláře výše.