Kryptoměny - snadno, pohodlně a bezpečně!
(+420) 777 439 677

Přehled trhu Prosinec

Články ze světa kryptoměn.

Autor: FreeCoin.cz

Přehled trhu Prosinec

Listopad si pohrál s nervy krypto investorů. Nicméně z technického hlediska se zase tolik nestalo. V první řadě by bylo rozumné si připomenout dlouhodobý trend ve vývoji ceny BTC. Takže se nejprve podíváme na porovnání za poslední 4 roky. V dobách cenových propadů je totiž vždy rozumné se podívat na dlouhodobý trend a připomenout si, že krátkodobý cenový vývoj není až zase tolik důležitý, protože volatilita BTC je opravdu extrémní.

V rámci dlouhodobého pohledu je krásně vidět, že se nacházíme v dlouhém bull marketu. Ten se datuje až do počátku BTC. Prozatím se tak stále nic nemění. BTC je na dobré cestě za širokou adopcí.

Nynější propad vyvolal spekulace o tom, jestli nepřecházíme do dalšího bear marketu. Na velmi jednoduchém porovnání je ale vidět, že struktura trhu je odlišná mezi nedávným cenovým vývojem a propadem ceny v rocen 2018. Zatímco v rocen 2018 se zformoval obří, klesající trojuhelník, tak nyní máme klesající kanál, který velmi blízce připomíná formaci bull flag a to by bylo samozřejmě dobré znamení. BTC je ovšem velmi složité předpovídat, protože je to bezprecedentní technologie. Máme tak pouze nápovědy.

A jako poslední se můžeme podívat na nynější a aktuální cenový vývoj. Krátce jsme prorazili z klesajícího kanálu a velmi brzy na to jsme se opět dostali zpět do formace. Při průrazu směrem dolů se také utvořila formace inverse head and shoulders, což je pattern, který značí otočku směrem nahoru. Což se také vyplňuje. K dnešnímu dni 29.11. také vypršely CME kontrakty a to většinou značí blížící se postup směrem up (statisticky).

Kdy ovšem skončí klesající kanál, to není vůbec jasné a trh se může protáhnout do dlouhého pohybu do strany. Pokud čekáte pohádkové zisky, tak je také dobré si připomenout, že BTC nedosahuje z pravidla nových ATH před halvingem, který nás čeká příští rok v květnu. Po něm ale již s velkou pravděpodobností přijdou silnější pohyby směrem nahoru.

BTC banky, Bakkt na novém ATH

Trh s kryptoměnami čeká výrazná změna. Z peněz na hraní se postupně stal spekulativní, investiční nástroj v neregulovaném prostředí a nyní se situace opět mění. EU totiž v rámci novely o praní peněz přináší novinku. Banky odteď budou moci nabízet BTC. To znamená, že z neregulovaného prostředí se BTC přesouvá do regulovaného prostředí, což umožní přístup novým investorům.

Kvalitativní změna je to obrovská. Banky si rozhodně nenechají ujít lukrativní prostředí a budou chtít investory přesvědčit, že držet Bitcoin s nimi je výhodné. Najednou se tak otevře jednoduchá cesta pro vstup stovek milionů nových investorů. To samozřejmě bude chtít čas, ale nynější situace ilustruje fakt, že BTC je na hraně toho stát se mainstreamem.

Bakkt, regulovaná futures burza od ICE, dosáhla nového ATH ve volume kontraktů. Na počátku se jednalo o desítky BTC denně a nyní se Bakkt přesunul k tisícům BTC za den. Předchozí rekord byl 20 milionů dolarů za den. Nyní se Bakkt dostal na 42 milionů dolarů. To značí rostoucí zájem institucí. BTC je tak na hraně přechodu do nového období s ním půjdou dále i vybrané kryptoměny.

Připojte se k našim spokojeným zákazníkům Poslední realizované obchody
Výkup
0,0800 BTC 26.5.24
Výkup
0,1000 BTC 24.5.24
Prodej
1,2622 ETH 23.5.24
Výkup
0,0065 BTC 22.5.24
CHCI TÉŽ INVESTOVAT NEBO PRODAT

Zaujala Vás naše nabídka a rádi byste investovali do kryptoměn a nebo již kryptoměny vlastníte a rozhodli jste se je prodat a získat tak finanční prostředky? Neváhejte nás kontaktovat na níže uvedené kontakty a nebo využijte formuláře výše.