Kryptoměny - snadno, pohodlně a bezpečně!
(+420) 777 439 677

Přehled trhu Září

Články ze světa kryptoměn.

Autor: FreeCoin.cz

Přehled trhu Září

Srpen byl měsícem, který byl pro Bitcoin opravdu utahaný. Parabolický růst skončil a nastalo období konsolidace, kdy cena BTC mnohokrát testovala support 10 000 dolarů. Na konci měsíce přišel propad pod 10 000, ale v podstatě se není čeho obávat, protože po parabolickém růstu se dá očekávat masivní korekce.

Pokud se podíváme na nynější situaci, tak jsou dvě důležité věci, kterých je potřeba si všimnout. Na jedné straně je to trend, který má momentálně sestupnou tendenci a ani profesionální tradeři se momentálně nejsou schopni shodnout na tom, jestli se jedná o trojúhelník či sestupný kanál nebo klesající, klínovou formaci. Na obrázku je krátkodobý trend vyznačen červenými liniemi.

Druhým, klíčovým indikátorem je pak volume. Zde je jasně vidět, že přibližně od poloviny června máme sestupné volume obchodů a to značí, že se pomalu blížíme k bodu zlomu, kdy se objeví radikální pohyby a vyšší volatilita.

Kam ale cena půjde, to je těžké říct. Momentálně nepanuje žádný dominantní názor o tom, co se dá čekat. Jsou zde ale klíčové faktory, na které se podíváme na dalších řádcích. Jedním z nich je RSI a druhým je žlutá linie, která reprezentuje 20 weekly EMA. A ta má naprosto klíčovou roli v tom, jak se vyvíjí cena BTC.

RSI hlásí Bull market

Dnes již panuje široká shoda o tom, že jsme v bull marketu. RSI nyní ukazuje, že tomu tak s vysokou pravděpodobností doopravdy je. Pro ty, kteří by indikátor RSI neznali, jedná se zjednodušeně o míru překoupenosti či přeprodanosti. Pokud je RSI nízko, je trh tak zvaně přeprodaný, což znamená, že se dá očekávat spíše pohyb směrem nahoru, pokud má podkladový majetek dobré fundamentální základy. Na druhé straně to platí obráceně.

Před sebou máte data od roku 2012 a je zde vidět jednoznačný trend na RSI ukazateli. Bílá čára jasně odděluje bear market a bull market. Jsme opět na týdenním grafu. V rámci bear marketu funguje tato linie jako rezistence a v rámci bull marketu jako silná podpora. Momentálně se blížíme k této kritické úrovni, od které se dá rozumně předpokládat odraz směrem nahoru.

Během celého bull marketu od roku 2016 je tak jasně vidět, že RSI při dotecích s bílou linií rychle vstoupalo. Stále tedy máme ještě prostor pro další propad, ale není již tak velký. Z krátkodobého hlediska je tak možný ještě pohyb dolů, který ale bude s velkou pravděpodobností následován radikálnějším vzestupem.

EMA 20

Tím se dostáváme k poslednímu dílku skládačky. EMA 20 (mnoho traderů používá EMA 21) byl totiž bezvadný indikátor tzv. dipů. To jsou propady v ceně během růstové tendence. A indikátor EMA 20 fungoval opravdu velmi spolehlivě. To uvidíte na dalším obrázku.

Zde je poměrně dobře vidět, jak na vyznačených pozicích funguje EMA 20 jako support ceny v býčím trendu. A pokud se podíváte opět na první obrázek, tak zjistíte, že nejen RSI, ale i EMA 20 se blíží ke klíčovým hranicím. To jsou samozřejmě pozitivní zprávy, které znamenají, že je vysoká pravděpodobnost toho, že trh se v druhé polovině roku opět rozhoupe směrem nahoru.

Kryptosvět v kostce

Srpen byl obecně spíše odpočinkovým měsícem. Nejdůležitější informací je, že Bakkt bude spuštěn v září a dá se očekávat, že začne vznikat burzovní služba nové úrovně, která přivede podstatně více investorů ze světa institucí. To samozřejmě chce čas, protože si klienti na platformu nejprve musí zvyknout. Je to ovšem další bezvadná zpráva pro kryptoměny, protože infrastruktura je na významném vzestupu.

Andrew Yang, kandidát na amerického prezidenta, chce zajistit blockchainovou platformu pro americké volby. Řekl, že je bláznivé, že v roce 2020 se má stále volit stejným, netransparentním a pomalým způsobem jako v předchozích stoletích. Blockchain má tak velkého zastánce v rámci americké, prezidentské kampaně.

Nový Zéland oficiálně umožnil platby zaměstnancům v kryptoměnách. V podstatě se tak vytvořil konkrétní, regulační rámec, který se týká těch, co vyplácí a přijímají výplaty v kryptoměnách. Je to další krok, který usnadní průnik kryptoměn do běžného života.

Portugalsko zase vydalo prohlášení, že v rámci plateb a obchodů s kryptoměnami není potřeba platit žádné daně. V podstatě tak portugalská vláda dala zelenou vyšší adopci kryptoměn. Přijímání kryptoměn pro obchodníky je tak výhodnější a zároveň se portugalská populace nemusí bát toho, že jednou přijde finančák a spočítá to každému krypto traderovi.

Blockchain tak dále pokračuje na cestě za tím, stát se dominantní technologií přenosu hodnoty po celém světě. Následující léta se máme opravdu na co těšit.

Připojte se k našim spokojeným zákazníkům Poslední realizované obchody
Výkup
0,0372 ETH 17.4.24
Prodej
0,1239 ETH 15.4.24
Výkup
2,2600 ETH 12.4.24
Výkup
0,0160 BTC 12.4.24
CHCI TÉŽ INVESTOVAT NEBO PRODAT

Zaujala Vás naše nabídka a rádi byste investovali do kryptoměn a nebo již kryptoměny vlastníte a rozhodli jste se je prodat a získat tak finanční prostředky? Neváhejte nás kontaktovat na níže uvedené kontakty a nebo využijte formuláře výše.