Kryptoměny - snadno, pohodlně, rychle a bezpečně!
+420 777 439 677
SK

Blog

Články ze světa kryptoměn.

Zajímavosti o bitcoinech, které vás překvapí

Autor: FreeCoin.cz

Bitcoin je digitální měnou, která vznikla již před deseti lety, a od doby svého vzniku se rozšířila do celého světa. V současné době patří mezi vyhledávané způsoby pro investování a zhodnocení svých financí. Víte však o bitcoinu všechno?

Název bitcoinu

Název vznikl z anglického slova bit, což v překladu znamená kousek nebo také nejmenší jednotka informace. Slovo coin také pochází z angličtiny a znamená doslovný překlad slova mince.

Proč bitcoin vznikl

Na otázku, proč bitcoin vznikl existuje nespočet odpovědí, mezi nimi například, aby existovala měna, která nebude podléhat centrálním bankám a nebude kontrolována. Stěžejním cílem tohoto nápadu bylo, že hodnotu bitcoinu a i jiných krypoměn tak určí samotní lidé a jejich zájem o digitální měny.

Riziko investování

Je obchodování s bitcoiny rizikové? Každá investice může být riziková, pokud je neuvážená a daná osoba se neorientuje na trh s digitálními měnami. Cenové výkyvy nejsou neobvyklé, zároveň však hodnota bitcoinu stále roste, a to bude trvat do doby, než bude tato měna vytěžena. V současné době je 70 procent bitcoinů již v oběhu a o zbývající procenta této virtuální změny narůstá zájem.

Nejvhodnější způsob získání

Bitcoiny se dají koupit, směnit nebo těžit vyřešením velmi obtížných matematických rovnic. Mezi nejjednodušší a nejrychlejší způsob získání bitcoinu je však jeho nákup v digitální krypto směnárně. Bitcoiny tak můžete nakoupit z pohodlí vašeho domova. Již za okamžik tak můžete mít v digitální peněžence uloženy kryptoměny, které se dají krátkodobě nebo dlouhodobě zhodnotit.

Kuriózní platby bitcoiny

Zajímavostí je, že čím více roste zájem o bitcoiny a platbu pomocí virtuálních peněz, tím více zemí a obchodníků umožňuje platbu pomocí kryptoměn. Mezi nejzajímavější případy, kdy bylo pomocí bitcoinů placeno, patří například školné v řecké univerzitě, cesta kolem světa napříč třemi kontinenty nebo třeba platba plastické operace.

Hádka o nápad

Vznik bitcoinů se pojí s japonským jménem Satoshi Nakamoto. Existence potencionálního zakladatele kryptoměn nebyla však ověřena a k autorství bitcoinu se dokonce přiznal podnikatel Craig Wright z Austrálie. Otázkou tak nadále zůstává, kdo ve skutečnosti přišel s tímto nápadem a stojí za vznikem jedné z nejrozšířenějších kryptoměn.

Bitcoin nebo drahé kovy

Těžba a obchodování s bitcoiny bývá často srovnáváno s obchodováním s drahými kovy. U těžby stříbra a zlata je možné sledovat dlouhodobý vývoj trhu a předpokládat, jestli bude hodnota klesat nebo stoupat. Stejně tak to platí i u bitcoinů, kdy kryptoměny mají nadále tendenci zvyšovat svou hodnotu.

Připojte se k našim spokojeným zákazníkům Poslední realizované obchody
Výkup
1 579,0000 XRP 16.8.19
Prodej
1,1128 ETH 16.8.19
Prodej
1 632,9700 XRP 16.8.19
Prodej
0,0410 BTC 16.8.19
CHCI TÉŽ INVESTOVAT NEBO PRODAT

Zaujala Vás naše nabídka a rádi byste investovali do kryptoměn a nebo již kryptoměny vlastníte a rozhodli jste se je prodat a získat tak finanční prostředky? Neváhejte nás kontaktovat na níže uvedené kontakty a nebo využijte formuláře výše.